Súťaž o Zlatú prúdnicu 2015

Už prešlo niekoľko dní od soboty 27. júna, kedy sa Badínom niesol zvuk silných motorov hasičských čerpadiel, v obci sa zvýšil výskyt hasičských vozidiel a každému bolo jasné, že je tu ďalší ročník hasičskej súťaže o Zlatú prúdnicu starostu obce Badín. Už piaty ročník tejto súťaže organizoval Dobrovoľný hasičský zbor v spolupráci s obcou Badín za podpory sponzorov a dobrodincov, bez ktorých by to v dnešnej dobe ani nebolo možné. Zorganizovať hasičskú súťaž nie je vôbec jednoduchá vec. Vyžaduje si to veľa úsilia od jednotlivých členov zboru.

IMG_7593

Piaty ročník súťaže o Zlatú prúdnicu sa nám podaril aj vďaka ochote športového klubu Badín spraviť ju na hornom ihrisku v Badíne, jednom z najkrajších futbalových areálov v našom okrese. Samozrejme, hasičská súťaž a jej príbeh nie je len o areáli, v ktorom sa súťaž koná. Patrí sem príprava tratí, ktoré musia byť vymerané podľa pravidiel DPO, ďalej príprava štartu, merania času elektronických terčov, za čo ďakujeme DHZ Vlkanová, následne na to zabezpečenie vody pre súťažiacich na plnenie disciplín, za čo zase ďakujeme Roľníckemu družstvu v Badíne, ktoré nám zapožičalo cisternu CAS 11 T815, registrácia mančaftov a v neposlednom rade občerstvenie, aby účastníci odchádzali zo súťaže naplnení nielen dojmami, ale aj dobrým gulášom a pivkom. Napokon sú to ocenenia pre jednotlivé kolektívy, víťazné zlaté prúdnice, ako aj medaily pre detské kolektívy, ktoré financovala obec Badín, za čo jej ďakujeme.

IMG_7600

Súťaž o Zlatú prúdnicu sa začínala pred piatimi rokmi aj vďaka tomu, že sme mali kolektív šikovných malých hasičov a chceli sme spraviť pohárovú súťaž aj pre nich, a preto sa táto súťaž pravidelne koná aj s kategóriou Plameň. Aj vďaka našej súťaži vidíme za tých posledných päť rokov, že sa táto kategória dostáva aj na iné pohárové súťaže a nezabúda sa tak na mladých hasičov a hasičky, ktorí sú budúcnosťou našich zborov. Na hasičskej súťaži v Badíne sa zúčastnilo 8 detských hasičských kolektívov, z toho boli tri domáce. Naše dva dievčenské kolektívy obsadili prvé dve miesta a chlapci skončili piati. Aj tu vidno ovocie nášho úsilia pri výchove mladých hasičov.

IMG_8336

V kategóriách Muži nad 35 rokov sa zúčastnili dva tímy, jeden domáci z Badína, druhý z Kremnice a musíme povedať, že s krásnym časom útoku 20,01 sekundy vyhral prvé miesto náš kolektív pánov v najlepších rokoch z Badína. V kategórii PS12, s ktorou sme tiež pred piatimi rokmi začínali ako prví na pohárových súťažiach, sa zúčastnili štyri mančafty. Tu sme obsadili poslednú štvrtú priečku aj kvôli tomu, že druhý pokus sme nemohli bežať pre zranenie jedného člena tímu. V kategórii šport Ženy bolo šesť tímov. Hoci sa našim dievčatám až tak nedarilo a skončili piate, v prvom útoku predviedli parádnu saciu, pred ktorou dávali dole klobúky aj mužské tímy na súťaži. Práve tých bolo tohto roku iba deväť. Badínčania obsadili siedme miesto.

IMG_7695

Veľmi nás mrzí, že na túto súťaž neprišlo viac tímov a že z roka na rok ich je menej, ale vieme, že takýchto podujatí je teraz čoraz viac a na jeden termín ich pripadne niekoľko. Preto ďakujeme tímom, ktoré si vybrali práve našu súťaž a priši k nám. Je to ale pre nás aj záväzok do budúceho roku, aby sme súťaž zorganizovali ešte lepšie, dotiahli všetky nedostatky, ktoré sa vyskytli a zatraktívnili toto podujatie nielen pre súťažiacich, ale aj pre divákov, pretože tých bolo tohto roku tiež veľmi málo a to by sme chceli určite do budúcej súťaže zmeniť. Ešte raz ďakujeme všetkým súťažiacim, všetkým návštevníkom za to, že prišli, všetkým hasičom z Badína, ktorí sa nebáli prísť pomôcť a priložili ruku dielu, ako aj obci Badín za dlhoročnú spoluprácu pri tejto súťaži a sponzorom: firme BCF, ako aj Banskobystrickému pivovaru URPINER za ich podporu.

IMG_7596

Touto cestou by sme sa chceli ospravedlniť súťažiacim  za vzniknuté problémy pri registrácii a pri vydávaní stravných lístkov. Budeme sa snažiť takéto veci dotiahnuť do detailov, aby to nabudúce bolo v poriadku . Budeme radi, ak nám napíšete, ako sa vám na súťaži páčilo a čo by ste do budúcnosti zmenili, aby sme mohli budúci ročník pripraviť k vašej a našej väčšej spokojnosti.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

foto:  Tinka Valentová (DHZ Šálková)

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Foto: Marián Potančok (DHZ Strelníky)

Author: Peter Ondrejka

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *