Súťaž FÉNIX 2015 v Badíne

Určite nejedného hasiča poteší, keď vidí mladých ľudí, ktorým sa páči hasičský šport, a ktorí sa mu chcú venovať. O tomto bola aj súťaž Fénix 2015 a jedno z jej kôl v Badíne. Je úžasné, že aj v dnešnej dobe chlapci a dievčatá netrávia svoj voľný čas len za počítačom a na sociálnych sieťach, ale delia ho aj medzi šport a najmä hasičinu. Mnohí z nás hasičov si pamätáme, že práca s mládežou bola počas roka len o dvoch súťažiach. Išlo o jarné a jesenné kolo hry Plameň. Je skvelé, že sa s hasičskou mládežou začína robiť počas celého roka. Príkladom sú aj rôzne pohárové súťaže, akou je súťaž o Zlatú Prúdnicu starostu obce Badín, kde majú okrem klasickej kategórie mužov, žien a mužov nad 35 rokov, svoje stále miesto tiež mladí hasiči, ktorí tam môžu predviesť svoje kvality. Práve pohárové súťaže udržia chlapcov a dievčatá počas celého leta v športovom nasadení. O to viac nás teší, že ako DHZ Badín sme už druhý rok súčasťou projektu halových súťaží, kde držíme mladých hasičov a hasičky pri tomto krásnom športe aj počas zimy. Takto sa výchova nastupujúcej generácie v dobrovoľných hasičských zboroch stáva celoročnou záležitosťou. Keď vidíme, s akým zápalom to títo mladí robia, musíme len skonštatovať, že niekedy by sa toto nadšenie zišlo nejednému tímu dospelých mužov.

3F5C1425

Na súťaži v Badíne sa zúčastnilo 140 mladých hasičov s vekom od 6 až po hranicu 15 rokov. Zmerali si sily v troch disciplínach a to štafeta, štafeta dvojíc a uzlová štafeta. Časy zo všetkých týchto disciplín sa sčítali a na základe veku súťažiacich v jednotlivých tímoch sa potom určili výsledky. Fénix 2015 vyvrcholí posledným kolom 25.4. v športovej hale v Považskej Bystrici, kde sa určí aj celkový víťaz tejto súťaže.

Výsledky súťaže v Badíne:

 Vysledkova listina fenix badin

Priebežné  výsledky súťaže Fénix 2015:Fenix 2015

 fenix 2015 02

Chceli by sme aj touto cestou poďakovať organizačnému tímu Fénix 2015, Dobrovoľnému hasičskému zboru obce Badín a všetkým jeho členom, ktorí v uplynulú sobotu pomáhali na tejto súťaži. Chceme poďakovať aj tým, ktorí nie sú členmi DHZ Badín, ale nebáli sa prísť pomôcť. Ďakujeme sponzorom: firme Y.T.S Servis a údržba priemyselných zariadení za zakúpenie dresov pre chlapcov a dievčatá, spoločnosti BCF, ako aj iným dobrodincom, ktorí podporili mladých hasičov v Badíne. Ďakujeme obci Badín za zapožičanie športovej haly a ostatných priestorov pre konanie súťaže, taktiež všetkým rozhodcom a spracovávateľom výsledkov, súťažiacim za ich disciplinované správanie a, samozrejme, aj fanúšikom, ktorí prišli povzbudiť nielen domáce mančafty, ale všetkých nádejných hasičov. Veríme, že vďaka týmto súťažiam vyrastú z týchto detí a mládeže zapálení pokračovatelia Dobrovoľných hasičských zborov na Slovensku.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Viac foto na Google +

Foto : Jaroslav Moravčík

Author: Peter Ondrejka

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *