NOVÉ IVECO UŽ AJ V DHZ BADÍN

V stredu 24. júna večer sa všetci Badínčania a hlavne badínski hasiči radovali z veľkého daru. Je ním nové hasičské vozidlo na podvozku Iveco Daily, ktoré nám prišiel odovzdať minister vnútra a podpredseda vlády JUDr. Robert Kaliňák za účasti funkcionárov hasičských záchranných zborov, ako aj funkcionárov dobrovoľnej požiarnej ochrany na Slovensku.

3F5C6903

Náš zbor je najdlhšie nepretržite fungujúcim spolkom v Badíne a so svojou 120-ročnou históriou toho už mnoho zažil. Vystriedalo sa tu veľa hasičov a aj veľa techniky. Od ručných striekačiek ťahaných koňmi až po najnovšie vozidlo, ktoré sme dostali. Prvým motorovým vozidlom bola zrejme Tatra 805 (kačena), potom to bola AS16 Praga RN(erena) a po nej ju vystriedala naša milovaná Avia DA 12 A30 Boženka, ktorá v našom zbore slúži už úctyhodných 33 rokov.

3F5C6816

Vykonávať adekvátnu zásahovú činnosť na takýchto veteránoch nie je vôbec ľahké, vyžaduje si to veľa trpezlivosti a starostlivosti o tieto autá. Aj preto sme mali v zbore už dlhšie túžbu, aby náš vozový park rozšírilo vozidlo, ktoré bude akcie schopné a bude vyhovovať dnešným štandardom hasičskej práce. Sme radi, že v úsilí získať toto vozidlo, nám pomáhalo veľa ľudí. Od členov okresného výboru v BB, s ktorými úzko spolupracujeme, až po nášho terajšieho starostu Mgr. Pavla Hrica. Aj vďaka týmto všetkým ľuďom sa dostalo toto auto k nám a pred nami teraz stojí ťažká úloha nesklamať všetkých, ktorí nám pomohli.

3F5C6950

Nové auto, nové radosti, no aj nové povinnosti. Tým, že sme prebrali nové vozidlo do užívania dobrovoľného hasičského zboru, na seba berieme aj veľké záväzky. Z kategórie C celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov dobrovoľných hasičských zborov sa dostávame do kategórie B a tým pádom sú na nás kladené väčšie nároky. V zbore dúfame, že si budeme svedomito a poctivo plniť všetky záväzky, ktoré nám z tejto kategórie vyplývajú. Pre občanov našej obce Badín, no aj pre okolité dediny chceme byť dobrými pomocníkmi a napĺňať heslo hasičov „Bohu na slávu, blížnemu na pomoc“.

foto: Jaroslav Moravčík

Author: Peter Ondrejka

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *